Obserwatorzy

sobota, 22 marca 2014

Jack Sparrow - czyli małe pośrednictwo w pewnej transakcji

Jako historyk mam zamiłowanie do strojów pochodzących z różnych epok. Nie tylko do strojów, ale także do filmów - zarówno historycznych, jak i kostiumowych. Historia morska, bitwy, prawa czy życie na statkach handlowych i okrętach wojennych nie jest mi obca. Poznałam ją wzdłuż i wszerz i na ukos :) 

Kilku użytkowniczków Forum poprosiło mnie o małą przysługę. Bohaterem tego postu jest, jak wskazuje tytuł - Kapitan Jack Saparrow z serii filmów "Piraci z Karaibów". Jack Sparrow pochodzi z bardziej dostępnej serii lalek - Pink Label. Niestety ceny lalek kolekcjonerskich Mattela wołają niekiedy o pomstę do nieba,
a na dokładkę diametralnie się różnią. Spotkałam się z cenami od 70 (!) do prawie 400 złotych za ten sam model. Niestety  w mojej mieścinie długo już go nie było, a dwa tygodnie temu przypadkiem się dowiedziałam o cenie 70 złotych w maleńkim sklepiku, gdzie jest pięć lal na krzyż.

Już nie przynudzam - trochę spamu zdjęciowego lalki aktora o 100 twarzach - Johny'ego Deep'a.Moim skromnym zdaniem... lepszy niż oryginał :)

3 komentarze :

  1. Znalazłam go kiedyś w Brusach za 90 zł i do teraz bardzo żałuję, że go wtedy nie kupiłam ;) zwłaszcza jak zobaczyłam jakie ceny osiągał w Gdańsku ;)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiecie co Polak mądry po szkodzie :) Sama bym go chciała... a kiedyś "A po co mi Jack..." A teraz Wyje do księżyca bo Kocham Piratów :)

    OdpowiedzUsuń